Ameliyatsız göz kapağı estetiği için plasma enerjisi kullanılarak cildin en üst tabakasında meydana getirdiği değişimler sayesinde, çok fazla kullanılan ve talep edilen bir uygulama olarak görülebilir. Plasma enerjisinin havada var olan gazları kullanarak etkili olduğunu söylemek mümkündür.

Plasma enerjisi ile çoğunlukla tek bir seanslık uygulama istenilen sonuçlara ulaşılmasına katkıda bulunur. Nadiren tekrarı gerekir. Özellikle ağır cilt yapısı olanlarda, aşırı cilt gevşekliği olanlarda 2 veya 3 seans yapmak gerekebilmektedir.

Hem alt hemde üst göz kapaklarının kırışıklık, sarkma gibi sorunlarında tercih edilebilen bir yöntemdir.

Üst veya alt göz kapağında kırışıklık, katlantı, çizgilenme, göz çevresinde botoxa rağmen açılmayan kırışıklıklar Plexr ile rahatça tedavi edilebilmektedir. Uygulama alanında gerçekleştirilen plasma enerjisi ile temas sayesinde epidermis yani cildin en üst kendini yenileyebilen tabakası noktasal olarak buharlaştırılır ve kalan cilt yapılan işleme kasılarak cevap verir. Bu sayede de bölgesel olarak ciltte gençleşme, sıkılaşma ve toparlama görülür.

Plexr Ameliyatsız göz kapağı estetiği uygulaması öncesi herhangi bir hazırlığa gerek yoktur. Direk randevunuza gelebilirsiniz. İlk olarak uyuşturucu krem uygulanır ve 30 – 45 dakika sonra ise işlem yapılır.

Her bir göz kapağına yarım saatlik bir uygulama yeterlidir. Uygulamadan sonra küçük kabuklu bir görünüm oluşur ama bu görüntü yaraya sürülebilir fondöten ve güneş koruyucu kremler ile kapatılmalıdır. Kabuklu görünüm 4 – 10 gün arasında ortadan kalkar ve iyileşme sürecinizin tamamlanması sayesinde gündelik toplumsal yaşamınıza dönersiniz. Bu dönemde hassas sabunlar ile yüzünüzü yıkamanız ve duşta yine bu bebek şampuanlarını kullanmanız önerilir.

Son olarak, ameliyatsız göz kapağı estetiği zahmetli ve ağrılı bir uygulama olarak görülmemesi gerekir. 30 gün sonraki kontrolde eğer gerekirse, ek bir seans daha uygulanabilir ama bir kesi ya da iz kalması gibi bir durum söz konusu değildir.

Epidermis cildin en üst tabakasıdır ve plasma enerjisi burada buharlaşmaya neden olarak etkide bulunur. Üst göz kapağında, yaşın ilerlemesine ve genetik faktörlerin varlığına bağlı olarak, olumsuz değişiklikler ortaya çıkmaktadır. Bunlardan birisi cilt fazlalığı iken, diğeri torbalanmadır.