Hifu Yüz ve Cilt Gençleştirme

FOKUSLU ULTRASON (HIFU)

Fokuslu Ultrason Sistemleri nedir?

Fokuslu Ultrason Sistemleri (Ulthera), ameliyatsız yüz germe olarak da bilinen FDA onaylı sistemlerdir. Yoğunlaştırılmış ses dalgaları kullanarak ciltte yeniden yapılanmayı sağlarlar. 30’lu yaşlar ile başlayan derideki sarkmalarda ve çizgilenmelerde etkinliği kanıtlanmış ve güvenli yöntemlerdendir. Özellikle cildinde gevşeme, sarkma hisseden, çene hattında sarkma ve boyun bölgesinde gıdı sorunu olanlarda oldukça etkilidir. Ayrıca göz kapağı düşüklüğü olanlarda ve cildinde belirgin sarkması/gevşemesi olup cerrahi istemeyen kişilerde de uygulanabilir.

Fokuslu Ultrason Sistemleri nasıl etki eder?

Yaş ile birlikte bozulmaya başlayan ciltte esas sorun kollajen ve elastin gibi deriye gerginliğini ve elastikiyetini veren bağ dokusu elemanlarının azalmasıdır. Bağ dokusundaki bu değişikliklerin sonucu olarak ise ciltte sarkmalar ve kırışıklıklar oluşur. Ultrason yani ses dalgaları uzun yıllardır tıpta görüntüleme yöntemi olarak kullanılan bir teknolojidir. Ancak son yıllarda bu ses dalgalarının yoğunlaştırılması ile Fokuslu Ultrason sistemleri geliştirilmiştir. Tek seans uygulamanın yeterli olduğu bu sistemler esas olarak bağ dokusunda küçük ısı değişiklikleri oluşturarak yeni kollajen ve elastin sentezini sağlarlar. Böylece derideki sarkmalarda ve kırışıklıklarda zaman içerisinde düzelme gözlenir. Cilt toparlanır, sıkılaşır ve doğal bir yüz germe etkisi oluşur.

Fokuslu Ultrason Sistemleri hangi amaçlarla kullanılır?

Fokuslu Ultrason Sistemlerinin etkinliği ne kadar sürer?

Tek bir uygulama ardından ciltte yenilenme süreci hemen başlar. Ancak kollajen sentezinin de zaman içerisinde artmasıyla uygulamadan 1 ay sonra etki görünür hale gelir, 3. ayın sonunda ise istenen etki gözlenir. Ancak kollajen sentezi 6. aya kadar devam eder. Ortalama etkinlik süresi ise 2 yıldır.

Fokuslu Ultrason Sistemleri ile uygulama sonrası nelere dikkat edilmelidir?

 

Uygulama Görüntüleri


Etiketler:

Canlı Destek